Wiosna jest tuż, tuż!

Aktualia

    Ze szczerymi uśmiechami na twarzy i z sercem pełnym radości 7 marca uczniowie klas początkowych zebrali się w auli, by uczcić Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Koncert został przygotowany przez nauczycielkę muzyki, panią A. Judycką, lituanistki, panie Č. Bražinskienė i E. Stankevičienė oraz choreograf, panią B. Ustjanowską. Dzieci zainscenizowały pouczającą bajkę o białej mrówce, która została wypędzona z domu, ponieważ była inna – biała. „Żuczki“, „Pajączki“, „Biedronki“ oraz „Mrówki“ opowiedziały widzom, że wszyscy jesteśmy różni i nie wolno upokarzać kogoś z powodu jego inności. Każdy pod słońcem znajdzie swoje miejsce.
    Chór „Olalajki“, prezentując swoje umiejętności wokalne, cieszył słuchaczy wiosennymi i radosnymi piosenkami. Młodzi wykonawcy wraz z "małymi aktorami"  zaprezentowali wyjątkowo piękny i ciepły koncert. Widzowie nagrodzili artystów głośnymi oklaskami i opuścili salę w wyśmienitym nastroju.
  

Serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów klasy 4c oraz pani Teresie Mojsewicz za pomoc w organizacji święta.