Wiosenne wystawy prac z technologii

Aktualia

Od Świąt Wielkanocnych w naszym progimnazjum trwają wystawy prac z technologii uczniów 5, 6, 7 i 8 klas. Prace cieszą barwami i motywami tak długo oczekiwanej wiosny. Święta Wielkanocy witały wyroby ze sklejki wykonane przez uczniów 5-7 klas, uczniowie klas 8 wykonali dekoracje techniką symegrafii za pomocą włóczki i gwoździ. Odbyła się także wystawa zakładek do książki wykonanych uczniami 6 klas techniką haftowania krzyżykiem oraz 8 klas techniką symegrafii. Wiele miłych wrażeń sprawiła parada poduszek: najmniejsze poduszeczki na igły w wykonaniu 5 klas zdobione techniką haftowania krzyżykiem, duże dekoracyjne poduszki zdobione techniką aplikacji w wykonaniu 6 klas. Uczniowie 7 klas cieszyły kolorowymi motylami, a także pięknymi woreczkami na prezenty wykonanymi z filcu i wełny. W poznaniu tak wielu technik i doznaniu radości z własnoręcznie wykonanych wyrobów uczniom towarzyszyli nauczyciele technologii: Irena Mikonis, Katarzyna Jankowska i Franc Zaciszko.