Wesołe Andrzejki w 5b

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

30 listopada, zgodnie ze starą polską tradycją, uczniowie klasy 5b obchodzili Andrzejki. Zabawy, wróżby, zagadki oraz smakołyki przygotowali sami uczniowie. W temat i świąteczny nastrój wprowadziły dzieci magiczne dekoracje i pogadanka na temat historii obchodów "Andrzejek". Uczniowie przyznali, że wróżby Andrzejkowe są tylko rozrywką dlatego wszystkie wróżby wróżyły wspaniałą przyszłość i spełnenie marzeń. Zabawa rozpoczęła się od wróżb "poznaj numerologię swego imienia", później było rzucanie kostką, uczniowie też losowali kartkami z przepowiednią przyszłego zawodu. Wszyscy mogli odkryć swoją przyszłość ukrytą pod kubkami. Andrzejkowym wróżbom towarzyszyła zabawa przy muzyce, uśmiech i radość wszystkich uczestników. Dużo emocji wzbudziła gra "Zgadnij jakim kim jestem" gdzie dzieci musiały zgadnąć jakie zwierzę ukryło się na naklejce, a także gra zatańcz z miotłą albo znajdz parę rozśmieszyła wszystkich.

Skoczna muzyka, odrobina magii i czarów, przepowiednie, barwne stroje, uśmiechnięte buzie dzieci i przede wszystkim dobra zabawa wypełniły nasza klasę co widać na wszystkich zdjęciach.