WAKACJE W KORONOWIE

Lato-2011

W sierpniu 40-osobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z paniami przez 7 dni odpoczywała w środkowopółnocnej części Polski w gminie Koronowo. To miasto z piękną przyrodą, urozmaiconym krajobrazem, bogatą historią i tradycją.

Największym atutem gminy jest sztuczny zbiornik wodny Zalew Koronowski. Uczniowie świetnie spędzili czas nad Zalewem Koronowskim (zdj. 038, 045), w nadleśnictwie Różanna (zdj. 036), podczas zabaw integracyjnych z harcerzami Hufca ZHP Koronowo. (zdj. 104, 136).

Ponieważ nie brakuje tutaj zabytków naznaczonych historią, zwiedzili  więc średniowieczną pocysterską kolegiatę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (zdj. 098), kościół pw. św. Andrzeja, oraz wiele innych przepięknych miejscowości.

Podczas wycieczki do Torunia obejrzeli muzeum Kopernika, starówkę, podziwiali Chełmno – miasto zakochanych. (zdj. 094, 113).