„W zdrowym ciele – zdrowy duch”

Aktualia

W klasach piątych za sprawą nauczycieli od przyrody K. Kordeckiej, I. Szuszkiewicz i A.Truchanowicz oraz nauczycielki  wf  K. Kitkowskiej koniec stycznia i początek lutego upłynął pod hasłem „W zdrowym ciele – zdrowy duch”. Uczniowie zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania. Musieli narysować plakaty ilustrujące te zasady. Iwona Kawaliauskienie – mama uczennicy 5b klasy, pracująca w gabinecie stomatologicznym, opowiedziała o zasadach dbania o zęby,pokazała, jak właściwie nałeży myć zęby. Dodatkowo uczniowie otrzymali prezenty. Za to wszystko w imieniu wszystkich bardzo serdecznie dziękujemy pani Iwonie.

Podsumowaniem imprez „ W zdrowym ciele – zdrowy duch” były zawody sportowe i konkursy z wiadomości o prowadzeniu zdrowego trybu życia. Zawody sportowe, przyszykowane przez K. Kitkowską dostarczyły wiele emocji, konkursy z wiedzy były mniej emocjonalne. Klasa 5b, ponimo słabszej postawy w sporcie, okazała się najlepsza za sprawą wiedzy. Drugie miejsce zajęła klasa 5d, trzecia zaś była klasa 5a.