W wirze konkursów

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

Od początku roku szkolnego minęły dopiero dwa miesiące, uczniowie zaś naszego progimnazjum biorą aktywny udział w wielu konkursach oraz projektach.

Uczniowie klas początkowych wzięli udział w konkursie kaligrafii. Wśród licznych prac, wysłanych na konkurs, tylko trzy prace zakwalifikowały się do następnego etapu. Zostały wyróżnione prace Adama Dulki (2a ), Patrycji Łuszczinskitie (3a), Gabrieli Mieczkowskiej (4c) .

Uczniowie klas 5 biorą udział w konkursie pod nazwą „Skarbnica twórczości ludowej”, który polega na tworzeniu baśni bez końca oraz zagadek. Najbardziej aktywni byli uczniowie klas 5a i 5b, którzy przygotowali wystawkę swoich zagadek i baśni.

Siódmacy zostali wciągnięci do projektu „Szlak Bałtycki i nasza wolność”. W październiku zorganizowano wystawę prac plastycznych, poświęconych tej dacie, a także uczniowie zbierają materiał, wspomnienia znajomych, bliskich o tym wydarzeniu i je notują.

Uczniowie klas 3–8 zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie poetyckim na najlepszy czterowiersz, poświęcony swemu przyjacielowi. Ciekawie brzmi nazwa tych zmagań poetyckich, to po prostu „Bardzo łatwy konkurs, 2015”.

                Życzymy wszystkim polotu myśli oraz powodzenia!

                                                                                   Nauczycielka języka litewskiego  Neringa Januševičienė