W straży pożarnej

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

Młodzi ludzie, z pomocą nauczycieli i rodzin, muszą nauczyć się systematycznie gromadzić wiedzę, rozwijać swoje umiejętności, rozwijać kompetencje, które pomogą w przyszłości wybrać kierunek studiów i swoje miejsce na rynku pracy. Uczniowie 6d klasy wraz z wychowawczynią Grażyną Basłyk odwiedzili miejsce pracy jednego z rodzica-Straż Pożarną w Wilnie. Szóstoklasistów przywitali strażacy, opowiadając o specyfice danego zawodu, o ochronie przeciwpożarowej, pokazali także odzież i sprzęt ratunkowy. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przymierzali hełmy ochronne, kombinezony, obejrzeli samochody strażackie, a siedząc w nich, próbowali wyobrazić jak na sygnale spieszą na miejsce pożaru.

Serdecznie dziękujemy wszystkim strażakom i Panu Tadeuszu Tumanowiczu.