W rodzinie jak w kinie

Aktualia

       Rodzina jako instytucja społeczna jest wyjątkowa przez to, że stosunki między jej członkami są przede wszystkim oparte  na zaufaniu, poczuciu odpowiedzialności, ofierze i miłości. Wśród najbliższych dorastamy, dojrzewamy, przeżywamy radosne chwile, a w momencie załamania się możemy liczyć na pomoc oraz wsparcie. Warto więc obchodzić Międzynarodowy Dzień Rodziny razem. Z tej okazji uczniowie klasy 5d (nauczycielki E. Stankevičienė, A. Rogelėvič) zaprosili mamy, tatusiów, babcie, dziadków oraz rodzeństwo na uroczystą Akademię ,,W rodzinie jak w kinie“. Dzieci wzruszyły publiczność lirycznymi piosenkami, zabawnymi inscenizacjami w formie serialu i reklam, wywołały uśmiechy na twarzach poprzez deklamację oryginalnych wierszy. Uśmiechy, łzy wzruszenia oraz gorące oklaski widzów były najszczerszym wyrazem wdzięczności za koncert.  Tego wieczoru nikt nie śpieszył do domu. Uczniowie wraz z rodzicami udali się na herbatkę i cieszyli się z bycia razem.