W Puszczy Białowieskiej

Aktualia

Bajki lubią i dzieci, i dorośli. W czasie ferii zimowych uczniowie klasy 5a wraz z rodzicami wyruszyli na spotkanie z bajką do Puszczy Białowieskiej. Tajemniczy świat bajek znajduje się w posiadłościach Dziadka Mroza na terytorium Białorusi. Droga była długa, lecz nie uciążliwa. Wszystkich zauroczył przepiękny zimowy krajobraz. Przed oczyma podróżników nie raz śmignęły rącze sarenki, dostojnie przemaszerowały potężne żubry.

Miła pani przewodnik opowiedziała historię puszczy, w której kiedyś polował król Władysław Jagiełło. W muzeum przyrody wielkie zainteresowanie wzbudziło opowiadanie o zwierzętach zamieszkujących puszczę.

I wreszcie. W białej, zimowej scenerii otworzyła się brama do krainy bajek. W niej w towarzystwie Dziadka Mroza, Śnieżynki i innych bohaterów czas płynął szybko i wesoło. Mróz trochę szczypał za nosy, ale to nie przeszkadzało. Zabawa była wspaniała.

Zimowa przygoda z Puszczą Białowieską utrwali się na dobre w pamięci uczestników wycieczki.