W mini zoo

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

W dniu 21 września z 1e klasą udaliśmy się do ogrodu zoologicznego w Pawilniusie przy Centrum Młodych Przyrodników Litwy. Jechaliśmy tam nie z pustymi rękami – mieliśmy smakołyki, w które zaopatrzyć się zawczasu nam poradziła pracowniczka tego mini zoo: dla kóz i owiec- natka marchwi i liście kapusty, dla kucyka – skibka chleba, a dla szopa – serki czekoladowe. Fajnie było popatrzeć jak uczniowie karmią zwierzęta. Odczuli oni tyle szczęścia i radości! W centrum widzieliśmy także naprawdę liczną kolekcję zwierząt egzotycznych zamieszkałych w naszym kraju, obserwowaliśmy strzyżenie owiec. Zainteresowały nas też mieszkańcy akwarium i terrarium: rybki, żółwie, żaby i pająki. Największe wrażenie pozostawił dwu-metrowy pyton i iguana. Dzieciaki bardzo się ucieszyli na widok milutkich króliczków, różnego gatunku chomików.

Wychowawczyni Beata Masiulienė