W KRAINIE TYSIĄCA JEZIOR

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

Tuż przed wakacjami uczniowie klas 7a, 7b i 7c udali się na wycieczkę edukacyjną do Polski. Dzieci odwiedziły słynne obiekty na Mazurach, zwanych Krainą Tysiąca Jezior.

W św. Lipce uczniowie podziwiały barokowy kompleks klasztorny oraz organy z ruchomymi figurkami.

Jednym z głównych punktów programu wycieczki był "Wilczy szaniec" – czyli kwatera Hitlera podczas II Wojny Światowej. Siódmoklasiści obejrzeli poniemieckie bunkry, a mianowicie schrony Bormanna, Hitlera, Goeringa i inne.

W mazurskim parku atrakcji – Mazurolandii dzieci miały niezwykłą możliwość obejrzeć miniatury najciekawszych zabytków regionu warmińsko-mazurskiego. W strzelnicy rycerskiej chetni mogli sprawdzić swoje celne oko strzelając z łuku. Natomiast w Muzeum Militarnym uczniowie obejrzeli zbiór eksponatów militarnych z czasu II wojny światowej w Polsce. Można też było skorzystać z innych atrakcji, poskakać na trampolinie, popływać "w piłkach"  na wodzie albo zjeść obiad w kawiarni.