W cukierni na Zamkowej

Aktualia

      Dnia 1 grudnia klasa 5 b  wyruszyła do cukierni na czekoladę. Uczniowie postanowili  własnoręcznie wykonać słodkie wyroby. W cukierni na Zamkowej powitała nas miła pani, kelnerka. Zaprosiła do wewnątrz, do przytulnej piwnicy, gdzie czekały na uczniów przygotowane dla nich miejsca pracy. Na stole znajdowały się ciastka, wiórki kokosowe, marcepan, drażetki, in. składniki, potrzebne do produkcji cukierków i słodyczy.
      W białych fartuszkach i czepkach na głowie po krótkiej instrukcji cukiernika uczniowie zabrali się do czarowania swoich wyrobów. Każdy mógł zrealizować swoje pomysły i zachcianki lepiąc z elastycznego marcepana kwiatki, kulki, piramidki  lub inne figurki. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone, każdy otrzymał dyplom początkującego cukiernika.
      Uczniowie niechętnie opuszczali lokal cukierni, chcąc możliwie najdłużej zachować smak i  zapach tego niebiańskiego produktu.