W centrum Medyczno-Diagnostycznym

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

W dniu 27 kwietnia uczniowie 5b klasy progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie z wychowawczynią Karoliną Kitkowską odwiedzili centrum Medyczno-Diagnostyczne. Piątoklasiści chcieli zobaczyć jak wygląda codzienna praca medyków. Lekarz-okulista med. dr. Dalia Krivaitienė opowiedziała o zawodzie okulisty. Uczniowie przez mikroskop badali oko, zapoznali się z podstawowymi badaniami. Pani doktor przypomniała, jak należy dbać o oczy – ograniczać spędzanie czasu przy ekranie komputera, tablecie, telefonie komórkowym, a dłużej przebywać na świeżym powietrzu.

Przyjemne wrażenie odnieśli piątoklasiści w odnowionym centrum Rehabilitacji, a szczególnie zachwycił ciepły basen – przecież woda jest zazwyczaj jedną z największych przyjemności. Fizjoterapeutka Justina Mačiūtė wyjaśniła dzieciom, jaki wpływ ma woda na zdrowie człowieka, pokazała, jak prawidłowo wykonać ćwiczenia wzmacniające kręgosłup, przysiady, opowiedziała, jak zdobyć zawód fizjoterapeuty, a przygotowania się rozpocząć już w szkole.

Karolina Kitkowska