W blasku znanego dzieła Jana Matejki

Aktualia

Z okazji 450. rocznicy Unii Lubelskiej uczniowie klasy 6d wzięli udział w projekcie z historii oraz  języka litewskiego  – „Lublin – miasto unii Litwy i Polski“ (naucz. B. Antonienko i E. Stankevičienė). Szóstoklasiści pogłębiali swoją wiedzę na temat jednego z najważniejszych wydarzeń historycznych obu państw – Unii Lubelskiej. Najbardziej atrakcyjną częścią projektu była wycieczka do Pałacu Władców, gdzie uczniowie mogli z bliska podziwiać obraz Jana Matejki „Unia Lubelska“. Tu też odbyły się warsztaty, podczas których uczestnicy wycieczki dzielili się swoją wiedzą o postaciach historycznych, przedstawionych na płótnie. Szóstoklasiści z wielkim zapałem odpowiadali na pytania przewodnika. Za nagrodę otrzymali zeszyty ćwiczeń w języku polskim, dzięki którym będą mogli utrwalić swoją wiedzę.