Vilniaus katedros požemiuose

Naujienos Netradicinis ugdymas

“Istorija yra gyvenimo mokytoja.”

Ciceronas

Gegužės mėnesį 7a klasės mokiniai apsilankė Vilniaus katedros požemiuose. Ekskursijos metu mokiniai apžiūrėjo kelias kriptas. Kiekviena iš jų turi savo paslaptį ir pasakoja kitą istoriją. Mokiniai ne tik susipažino su katedros istorija, bet ir aplankė karališkąjį mauzoliejų, kur palaidotas Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Aleksandras bei dvi Žygimanto Augusto žmonos – Elžbieta Habsburgaitė ir Barbora Radvilaitė. Katedros požemiuose jauni lankytojai pamatė freską, vaizduojančią Kristaus nukryžiavimą. Didžiausią įspūdį mokiniams paliko brangiausias požemių eksponatas – nedidelė sidabrinio angeliuko skulptūrėlė su skydu, kuriame pavaizduotas Vilniaus katedros kapitulos herbas.