VII-asis Lenkijos ir Polonijos mokyklų susitikimas

Naujienos Vaikai vaikams

"Kiekvienas iš jūsų, jaunieji draugai, randa gyvenime savo Vesterplatę. Teisingą tikslą, už kurį reikia kovoti"

Su šia mintimi, kurios autorius yra šv. Jonas Paulius II, išvykome į Lodzę. Ten, spalio 22-24 dienomis, įvyko VII-asis Jono Pauliaus II vardu pavadintų Lenkijos ir Polonijos mokyklų susitikimas.

Mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu aktyviai ieškojo atsakymo į pagrindinį susitikimo klausimą – "Kas yra mano Vesterplatė?"

Mūsų progimnazijos mokiniai taip pat pristatė trumpą pamąstymą, remdamiesi popiežiaus išsakyta mintimi. Tarp jiems svarbių vertybių, suvirpinusių susitikime dalyvavusiųjų širdis, atsirado tokios kaip tėvynė, šeima, tikėjimas, orumas, meilė artimam, buvimas geru žmogumi.

Turėjome progą apsilankyti popiežiaus gimtajame mieste Vadovicuose ir Kalvarijoje Zebžidovskoje. Karolio Vojtylos name įsikūręs muziejus tapo patrauklia vieta popiežiaus biografijai prisiminti. Vaikščiodami Kalvarijos Zebžidovskos gatvėmis, nepamiršome ir to, jog ši vieta buvo labai svarbi popiežiui Jonui Pauliui II.

Norime padėkoti organizacijai "Wspólnota Polska" už suteiktą progą dalyvauti tokiame gražiame renginyje. Taip pat esame labai dėkingi Lodzės Jono Pauliaus II pradinei mokyklai Nr. 202 ir šeimoms už rūpestį ir gerus kelionės įspūdžius.