VI EDYCJA KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „MISTRZ DYKTANDA”

Konkursy

21 marca 2012 r. w naszej szkole odbyła się szósta edycja konkursu ortograficznego,,Mistrz dyktanda” dla uczniów klas 4. Mottem tegorocznego konkursu posłużyły słowa J. Korczaka: ,,Źle mówić lub pisać – znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich, którzy ją budowali…”.

Do tegorocznych zmagań ortograficznych przystąpiło 18 uczestników z 11 polskich szkół. Udział w konkursie poprzedziły eliminacje przeprowadzone w szkołach. Dyktando konkursowe było przygotowane przez panią Barbarę Orszewską na podstawie powieści Korczaka: ,,Dziecko salonu”. Krótki fragment utworu pomógł dzieciom raz jeszcze zrozumieć, co to znaczy język, który ,,…żyje, karmi się i choruje. Może być biedny lub bogaty”.

W tym roku uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy z gramatyki i dlatego mieliśmy aż 3 ,,Mistrzów dyktanda”, wybrano też ,,Mistrza Kaligrafii”.

Imię, nazwisko uczestnika

Aneta Jaglińska

Gabriela Wojniłło

Szkoła –Przedszkole ,,Wilia”