Užsienio kalbų savaitė

Anglų kalbos

"Tas, kuris nemoka svetimų kalbų,

nesupranta ir savosios."

J. V. Gėtė

Spalio mėnesį progimnazijoje vyko Užsienio kalbų savaitė. Visos anglų ir rusų kalbų mokytojos kartu su savo mokiniais vykdė įvairias veiklas, akcentuodamos užsienio kalbų svarbą ir įtaką šių laikų visuomenei.

Antrų klasių mokiniai netradicinės pamokos "Hello to All the Children in the World" metu mokėsi pasisveikinti įvairiomis kalbomis. Kartu su trečiokais jie traukė smagias daineles, varžydamiesi karaokės konkurse. Tai buvo puiki proga atlikti mėgstamus kūrinius bei mokytis taisyklingo žodžių tarimo. 

Ketvirtokai bei penktokai dalyvavo tradiciniame "Guess who?" turnyre. Tai buvo ne tik smagus žaidimas, bet ir puiki proga pabendrauti anglų kalba. Džiugina, jog mokiniai laikėsi fair play taisyklių, stipriai nepergyveno dėl pralaimėjimo, o draugo sėkme nuoširdžiai džiaugėsi. Šio konkurso nugalėtojais tapo ketvirtokai Radoslav G. (4b), Gabriela B. (4c), Greta Z. (4d) ir penktokai David P. (5d), Lukaš G. (5b) bei Rafal B. (5c).

Penktų klasių mokiniai žaidė "Protų mūšį", mokėsi sveikintis įvairiomis kalbomis, išsirinkę ir užrašę gražiausią, jų manymu, žodį dekoravo jį pasirinkta technika.

Šeštų klasių mokiniai dalyvavo turnyre English Language Quiz, kurio metu sužinojo nemažai kultūrinių bei lingvistinių įdomybių. Į nuostabią virtualią kelionę išvykę šeštokai aplankė Didžiąją Britaniją bei Airiją. Mokiniai pamatė užburiančius vaizdus, sužinojo, ką verta paragauti šiose šalyse, o taip pat pasitikrino gramatines žinias, minė mįsles, sprendė loginius uždavinius. Šiais metais laimėtoja tapo 6c ir 6f klasių komanda, antroje vietoje atsidūrė 6a, o trečioje – 6d klasė.

Septintokai kovojo dėl "sėkmingiausiojo" mokinio titulo. Ne paslaptis, kad sėkmė – tai sunkus darbas, disciplina, ryžtas bei atsakomybė. Konkurso dalyviai gavo neįprastas užduotis, kurias atlikdami turėjo pasitelkti ir žinias, ir kūrybišką mąstymą. Nugalėtojais tapo Dominik Č. (I vieta), Rafal U. (II vieta) ir Daniel P. (III vieta).

Aštuntų klasių mokiniai dalyvavo tradiciniame Alias turnyre. Pirmąją vietą iškovojo 8a klasės komanda (Gabriela V., Daniel V., Elizabet M., Renata Š.). Antroji vieta atiteko 8e klasei (Adam K., Marta D., Emilija K., Adriana Š.). Trečią vietą užėmė 8d klasės komanda (Karolina U., Edvin K., Hubert N., Edvin O.).

Kas nenorėtų nuvykti į JAV? Netradicinėje pamokoje "New York, New York"  8a, 8b, 8c ir 8d klasių mokiniai virtualiai ten pabuvojo. „Kelionės” metu jie praturtino savo anglų kalbos žodyną bei daug sužinojo apie šią šalį, jos kultūrą.

Užsienio kalbų savaitės metu vyksta tradicinis rusų kalbos konkursas „Грамотей 2018”, kuriame dalyvauja aštuntokai. Šiemet jo laimėtoja tapo 8b klasės mokinė Elžbieta A. II-oji vieta atiteko Agatai Š., Adamui K. ir Martai D., o III-oje vietoje atsidūrė Karolina U., Aneta U. ir Olivija A. 7b klasė dalyvavo konkurse ,,Suprask mane”, o aštuntokai diskusijoje ,,Žodžio jėga”. Jos metu mokiniai kalbėjo apie vulgarizmus ir padarė labai svarbią išvadą – žodžiai turi didelę įtaką žmogaus savijautai, nuotaikai ir kasdieniam gyvenimui.

Sveikiname konkursų nugalėtojus, dėkojame visiems mokiniams, taip aktyviai dalyvavusiems Užsienio kalbų savaitėje ir atsisveikiname iki kitų mokslo metų!

Anglų ir rusų kalbų mokytojos