Užsienio kalbų savaitė

Anglų kalbos Naujienos Vaikai vaikams

2016 m. rugsėjo 26 – 30 d. mokykloje vyko Užsienio kalbų savaitė. Užsienio kalbų mokytojos organizavo parodas, temines pamokas ir konkursus progimnazijos mokiniams.

Šių mokslo metų Užsienio kalbų savaitės šūkis buvo "Būk aktyvus ir mokykis užsienio kalbų". Rugpjūčio mėnesį Brazilija organizavo trisdešimt pirmąsias vasaros olimpines žaidynes. Kadangi svarbi ugdymo dalis yra skatinti sveiką gyvenimo būdą, šiemet nusprendėme atkreipti dėmesį į Rio olimpiadą. Galima paklausti, kas vienija sportą ir kalbas. Anglų kalbos užsiėmimų metu mokiniai įsitikino, kad olimpinės žaidynės vienija tautas, nepaisant jų rasės, kalbos ar religijos. Ruošdamiesi parodai "Rio 2016", 5-6 klasių mokiniai sužinojo sporto šakų įrangos pavadinimus įvairiomis pasaulio kalbomis. 8 klasių mokiniai turėjo galimybę išmokti daug patarlių apie sportą, sveikatą, tikslo siekimą ir atkaklumą.

Rusų kalbos pamokose mokiniai sužinojo apie olimpiados talismanus, lydėjusius olimpines žaidynes per visą jų istoriją.

Šiemet penktokai ir ketvirtokai dalyvavo turnyre "Atspėk kas?" ("Guess who?"). Turnyro metu vaikai ne tik pasitikrino įgūdžius, sudarydami klausimus anglų kalba, bet ir puikiai pasilinksmino. Šaunu, kad žaidėjai džiaugėsi ir savo, ir draugų laimėjimais. Nugalėtojų sąrašas:
 4 klasės: I vieta – Sabina Pervienytė
               II vieta – Paulina Šilobrit
               III vieta – Agnieška Dunovska

5 klasės: I vieta – Aleksandr Skubilov
               II vieta – Julija Antonienko
               III vieta – Dariuš Filipovič

Sveikiname!

4 klasių mokiniai sukūrė neįprastą abėcėlę. Kiekvienas iš jų turėjo pavaizduoti pasakos, animacinio filmuko ar filmo herojų, kurio vardas prasideda pasirinkta raide. Jų kūrybos rezultatas buvo pristatytas parodoje "Animacinė abėcėlė". Ši paroda kiekvieną žiūrovą mintimis grąžina į vaikystę ir leidžia pasinerti į magišką fantazijos pasaulį.

Rusų kalbos pamokose 7 klasių mokiniai žaidė žaidimą "Suprask mane". Nepaisant aršios konkurencijos, dalyviai ir žiūrovai linksmai praleido laiką. Laimėtoja tapo 7a klasė.
8 klasių mokiniai savo žinias demonstravo konkurse "Gramatika 2016". Daugiausia taškų surinko Elžbieta Bagdiun iš 8c klasės.
6 klasių mokiniai, dalyvaudami projekte "Lietuva skaito vaikams", klausėsi septintokų raiškiai skaitomų S. Michalkovo, S. Maršako ir K. Čiukovskio eilėraščių.
"Linksmųjų pertraukų" metu 8b klasės mokiniai mokė pradinukus įdomių žaidimų rusų kalba.

Rugsėjo 29 d. tarp 8 klasių vyko "Alias Turnyras". Mokiniai susibūrė į komandas, ir kiekvienas komandos narys turėjo aiškinti žodį anglų kalba kitiems savo komandos nariams. Kuo daugiau žodžių komanda atspėja, tuo didesnė tikimybė laimėti. Pamokos gale paaiškėjo nugalėtojas. Tai buvo komanda "The Great 4" (Eliza Piotrovska, Malgožata Minkiel, Daniel Dobžinski, Robert Jankūnas). Antra vieta atiteko komandai „Smarties Squad“ (Marta Bogdevič, Vanessa Grigorovič, Erik Kliuk, David Krivoguzovas), trečia vieta atiteko komandai „Smart Bulbs“ (Edvin Pudovas, Arnold Stankevič, Kornelija Stankevič, Evelina Vaškovič). Pirmos vietos laureatai gavo diplomus ir dovanas. Antros ir trečios vietos nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais.

Tą pačią dieną vyko konkursas – žaidimas  „Round Trip of Great Britain and Ireland“ („Kelionė po Didžiąją Britaniją ir Airiją“) tarp 6-tų klasių komandų. “Keliaudami” mokiniai ne tik patikrino savo žinias, bet ir daug sužinojo apie didžiausius šių šalių miestus. 1 vietos nugalėtojais tapo 6e klasės komandos nariai – Zamuškevič Dominik, Sakson Marta, Kozlovski Adam, Černiavski Evald. 6e klasės komandos nariai  – Calabrese Simon, Širvinska Livija, Kološevska Aneta, Urbanovič Aneta – užėmė 2 vietą. 3 vietą pasidalino 6a klasės komanda (Miliuškevič Elizabet, Denkovska Gabriela, Urbanovič Daniel, Viduto Gabriela) ir 6b klasės komanda (Senkevič  Emilija, Kuncevič Konrad, Mikonis Tomaš, Ragucka Evelina).

Visą savaitę koridoriuose buvo iškabinta paroda "9 Gardens of Good Manners" ("9 mandagumo sodai").  Tai buvo užsienio kalbų savaitės trumpalaikis projektas, skirtas Europos kalbų dienai paminėti. Kiekvienas sodas pristatė atskiros užsienio kalbos mandagumo žodžius ir frazes. Kurdami šią nuostabią parodą 5-8 klasių mokiniai su savo mokytojomis (I. Tačickaja, K. Balionienė, I. Sinkevič) kvietė mandagiai kalbėti ir tokiu būdu stengėsi padaryti mūsų pasaulį geresnį.  

Anglų kalbos mokytojos I. Tačickaja ir K. Balionienė prisijungė prie mokykloje vykdomo projekto „Lietuva skaito vaikams“ ir padėjo 8b klasės mokinėms – Martai Bogdevič, Vanessai Grigorovič, Aurelijai Korenikovai ir Agniešai Tomaševič – paruošti anglų kalbos skaitymo pamoką 3a, 3b, 3c, 3d klasių mokiniams. Vyresnės mokinės skaitė, rodė ir dainavo žinomą pasaką "Ropė" („The Big, Great, Enormous Turnip“) savo mažiesiems draugams. Trečiokai aktyviai įsijungė į veiklą, mokėsi naujų žodžių ir sugebėjo su aštuntokių pagalba pasekti pasaką anglų kalba!

Užsienio kalbų savaitę vainikavo koncertas, kuriame dalyvavo 6-8 klasių mokiniai. Jį organizavo mokytojos Nadežda Rusiecka, Anna Morozova ir Malgožata Vasilevska. Žiūrovai pamatė trumpus pasirodymus bei išgirdo dainas įvairiomis kalbomis. Čia skambėjo ir romantiškos dainos ispanų bei anglų kalba ir populiariausi hitai iš Italijos bei Prancūzijos. Publiką pralinksmino nepaprastoji polka iš Suomijos. Scenoje  nuskambėjo muzikinės kompozicijos  lenkų, lietuvių, rusų ir net ukrainiečių kalbomis bei  trumpi ir linksmi pamokantys eskizai, kurie priminė mokiniams apie būtinybę gerbti savo bei kitas kalbas.

Užsienio kalbų mokytojos