Užsienio kalbų dienos

Anglų kalbos Języka angielskiego Naujienos

Šių metų kovo 6-16 dienomis mūsų progimnazijoje vyko Užsienio kalbų dienos, kurių metu mokiniai dalyvavo įvairiose parodose, teminėse pamokose ir konkursuose. 

Minėdami 130-ąsias Dž. R. R. Tolkino gimimo metines, 7 klasių mokiniai prisijungė prie akcijos, kurią organizavo Varšuvos miesto Wawer rajono viešoji biblioteka. Anglų kalbos pamokose, naudodami plunksnakotį, tušinuką, rašiklį ir kitas rašymo priemones, mokiniai nurašė romano ištraukas ir papuošė tekstą monogramomis bei piešiniais. Darbas pareikalavo daug pastangų, o septintokai gavo galimybę patobulinti kaligrafijos įgūdžius. Jų darbai  sugulė į unikalų rankraštį, skirtą žymaus rašytojo Dž. R. R. Tolkino atminimui.

Penktų klasių mokiniai dalyvavo „Guess Who?“ turnyre. Jo metu išbandė savo jėgas kurdami sakinius anglų kalba. Šiemet iššūkiu tapo online vykęs žaidimas „Guess who”. Penktokai varžėsi su mokiniais iš užsienio. Smagu, jog žaidėjai džiaugėsi vieni kitų sėkme. Konkurso nugalėtojais tapo:

  I vieta – Kamila 5a

  II vieta – Norbert 5d

  III vieta – Daniel 5c

Sveikiname!

Kovo 18 dieną 7 klasių mokinių komandos dalyvavo mokykliniame konkurse „Erudite“. Septintokai pasitikrino įvairias žinias: atsakinėjo į klausimus apie britų kultūrą ir geografiją, minė mįsles, sprendė logines, gramatines bei žodyno užduotis. Laimėtojais tapo 7b klasės mokiniai, 2-ąją vietą iškovojo 7c, o 3-iąją – 7d ir 7g klasių komandos.

Šiuolaikinis žmogus domisi kitų šalių kultūra, svajoja apie egzotinius kraštus, bet dažnai nepažįsta savojo. Nesutikdami su šia mintimi 5 klasių mokiniai dalyvavo virtualioje išvykoje po Vilnių. Apsilankę istorinėse sostinės vietose, penktokai pasakojo apie vieną iš jų. Tuo tarpu 7 klasių mokiniai gilinosi į tradicinės lietuviškos virtuvės paslaptis, kurios pasirodė labai žavingos. Taip gimė mintis pagaminti patiekalą iš kulinarinio paveldo, sukurti apie tai filmuką ir įgarsinti jį anglų kalba. Tikimės, jog ši medžiaga pravers populiarinant lietuvišką virtuvę tarp užsieniečių.

Kovo 10-20 dienomis mokytojų kambaryje buvo galima apžiūrėti 5-8 klasių mokinių darbų, susijusių su įvairiais projektais, parodą. Remdamiesi perskaityta knyga „Treasure Island” (Lobių sala), mokiniai sukūrė darbus:

„Žinutė butelyje” (Letter in a Bottle) ir „Piratų užeiga” (Pirate’s Inn). Knyga „Nuotykis Afrikoje” (African Adventure) įkvėpė darbus tema „Knyga dėžėje” (A Book in a Box). Taip pat buvo sukurti darbai pavadinimu „Spąstai Leprekonui” (Leprechaun Trap) ir „Advento kalendorius” (Advent Calendar).

Mokinių darbai rodo, kad projektų metodas skatina bendravimą ir bendradarbiavimą, pratina dirbti grupėje, suteikia galimybę mokymosi sunkumų turintiems mokiniams patirti mokymosi sėkmę.