UROK, JAKI KRYJE W SOBIE NASZ KRAJ

Aktualia

20 maja wesołą gromadą (uczniowie specjalnej troski, rodzice i opiekuni) wyruszyliśmy na zwiedzanie pierwszej stolicy Litwy – Kiernowa. Po drodze do Kiernowa nie pominęliśmy Dąbrowy Duksztańskiej. Przeszliśmy ścieżką poznawczą, wzdłuż której poustawiane są rzeźby przedstawiające bóstwa dawnej wiary litewskiej, postacie z legend. Ten spacer był dobrą okazją na powtórzenie wiadomości o przyrodzie i możliwością zrelaksowania się w otoczeniu przyrody, ciesząc się zielenią i ptasim śpiewem. Przyjemną rozrywką dla dzieci było rysowanie odbitek kory drzew i innych powierzchni na papierze, a także rywalizacja w rzutach szyszkami do kosza.

Kolejnym celem naszej wycieczki było gospodarstwo, gdzie w trakcie zajęcia edukacyjnego poznaliśmy tajemnice małego ziarenka. Ile trzeba włożyć trudu, aby na stole zapachniały pyszne bliny.

Po sytym posiłku mile spędziliśmy czas w osadzie otwartej. Zobaczyliśmy piękną panoramę doliny Wilii i wzgórki grodzisk. Zmęczeni, ale pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do domu. Serdecznie dziękujemy organizatorom za wspaniałą wycieczkę.