Uroczystość 1 września

1 września  rozpoczyna nowy etap w życiu szkoły. W b.r. do grona naszego progimnazjum dołączyła liczna gromadka pierwszoklasistów oraz najmłodszych  „zerówkowiczów”. Nasze grono wzrosło o 5 klas pierwszych oraz 4 grupy „zerówek”. To dla nich i ich rodziców, dziadków i babć ten dzień był niezwykle wzruszający i uroczysty. Powitać pierwszaków przyszły postacie z baśni, ogromne Myszki  Miki.

Ciepłe słowa powitania dyrektor szkoły skierowała do wszystkich uczniów naszego progimnazjum, życząc udanego startu w nowym roku szkolnym. Uroczystość uświetnił zacny gość, przedstawiciel samorządu m. Wilna, Grzegorz Sakson. Ważnym akcentem każdej imprezy stało się złożenie kwiatów przed pomnikiem św.Jana Pawła II, który jest Patronem i dobrym Aniołem Stróżem dla każdego ucznia naszego progimnazjum. Błogosławieństwa Bożego na przyszły rok szkolny udzielił ksiądz Witali. Swoistą oprawą muzyczną całej imprezy były piosenki zespołu „Nastolatki”, które raz po raz rozbrzmiewały, nawołując uczniów do stęsknionej po nich szkole.

Rozległo się donośne brzmienie dzwonka – wszyscy uczniowie pośpieszyli na pierwszą w tym roku lekcję oraz spotkanie z wychowawcami po dłuższym rozstaniu, jakim były wakacje.

Witajcie w szkole!!!