Uczniowie odwiedzili Sejm

Aktualia

6 listopada uczniowie klasy 4c odwiedzili Sejm Republiki Litewskiej. Najpierw obejrzeli ekspozycję zewnętrzną poświęconą upamiętnieniu styczniowych wydarzeń 1991 roku. Następnie obserwowali posiedzenie posłów w nowej sali. Posiedzenia odbywają się tylko we wtorki i czwartki, w pozostałe zaś dni tygodnia posłowie pracują w komisjach, spotykają się z wyborcami i uczestniczą w różnych wydarzeniach społecznych.

W sali konstytucyjnej omawiano najważniejszą ustawę państwa – Konstytucję.

W starej sali, która jest obecnie wykorzystywana dla konferencji międzynarodowych i uroczystości świątecznych, opowiadano o sygnatariuszach Aktu Odzyskania Niepodległości Republiki Litewskiej, a także wydarzeniach z 1991 roku oraz o historii budynku.

W sali konferencyjnej dzieci spotkały się z członkinią Sejmu, starostą frakcji AWPL-ZCHR, panią Ritą Tamošiūnienė.  Uczniowie uczestniczyli w mini konferencji prasowej, podczas której jedni byli dziennikarzami, a inni członkami Sejmu. Po udanym zadaniu wszyscy otrzymali smaczny poczęstunek.