Uczestnictwo w projektach

Aktualia

Nasze progimnazjum w latach 2017-2020 uczestniczy w projekcie UE pt. „Wyposażenie szkół w nowe technologie do nauczania nauk przyrodniczych i technologicznych“. Celem projektu jest zwiększanie efektywności działania sieci instytucji kształcenia ogólnego. Zadaniem projektu jest modernizacja środowiska, w którym odbywa się nauczanie nauk przyrodniczych oraz technologicznych. W ramach projektu progimnazjum otrzyma środki do nauczania oraz zestawy sprzętu w zależności od liczby uczniów. Realizacja projektu przyczyni się do popularyzacji wyżej wymienionych nauk, polepszy jakość nauczania. Więcej informacji można uzyskać pod adresem: http://www.sac.smm.lt/projektai-ir-programos/projektai/vykdomi-projektai/es-projektai/

Uczniowie klas piątych na kółku informatycznym za pomocą zestawu Snap Circuits już skonstruowali wiele przedmiotów, na przykład radio AM, alarm przeciwwłamaniowy, dzwonek do drzwi i to nie jest wszystko!

Uczniowie klas 7-8 na lekcjach technologii przy pomocy zestawów elektronicznych stworzyli przewód elektryczny i korzystając z komputerków Micro: bit zaprogramowali jego działanie. W ten sposób powstają różnorodne przedmioty.