Tydzień Sztuk Pięknych oraz Technologii – 2015

Aktualia Plastyki, muzyki i religii

W dniach 23-25 marca br. w naszym progimnazjum odbył się Tydzień Sztuk Pięknych oraz Technologii. W tym tygodniu były organizowane wystawy prac twórczych z plastyki i z technologii oraz odbył się "Festiwal talentów".

W pokoju nauczycielskim  można było obejrzeć najpiękniejsze robótki ręczne uczniów klas 5-8 poświęcone przygotowaniom do Świąt Wielkanocnych. Znalazły się tu między innymi prace wykonane różną techniką: wyroby z drewna, obrazy malowane wełną, dekoracje wielkanocne z wełny, robótki haftowane krzyżykiem, poduszeczki szyte techniką patchwork i inne.

Podczas "Festiwalu talentów" uczniowie zaprezentowali  swoje liczne zdolności: śpiewali, tańczyli, grali na różnych instrumentach muzycznych oraz rysowali. Na wystawie rysunków można było obejrzeć prace wykonane różną techniką: portrety rysowane ołówkami, pejzaże oraz obrazy malowane akwarelą i gwaszem.