Tydzień nauk przyrodniczych i społecznych

Aktualia Nauk przyrodniczych i społecznych

W dniach od 2 do 6 mają odbył się tydzień nauk przyrodniczych i społecznych. Panie B. Antonienko, K. Kordecka, I. Szuszkiewicz przyszykowały wystawę prac uczni.

no images were found

3 maja klasa 5E uczestniczyła w lekcji integracyjnej chemii i przyrody, którą przyszykowała Pani S Grunienkowa.

Klasy 5 uczestniczyły w konkursie „Zdrowy tryb życia”, który prowadziły Panie A. Griszkiewiczienie i A. Truchanowicz. Najlepszą została klasa 5E.

no images were found

4 maja klasy 6 brały udział w konkursie „Mistrz mapy”, który przyszykowała Pani A. Juodis. Zwyciężyła klasa 6B.

no images were found

5 maja była olimpiada biologiczna wśród klas 7, przyszykowana przez A. Griszkiewiczienie. Wygrał uczeń 7A klasy – Marcin Janczurewicz.

 

K. Polańska i D. Mieczkowska, uczennice klasy 8B, brały udział w konferencji miejskiej „Czyste środowisko – zdrowy człowiek”. 6 maja dziewczyny z klas 8B i 8D, pod kierownictwem Pani S. Grunienkowej, przedstawiły prezentacje w Power Poincie pod tytułem „Czyste środowisko – zdrowy człowiek” dla klas 5C, 7A, 7B, 7C i 7D.

Klasy 8 sprawdziły swoją wiedzę ze znajomości krajów Unii Europejskiej. Komisja w składzie: A. Juodis, K. Kordecka i I. Szuszkiewicz, pierwsze miejsce przyznała klasie 8A, która w nagrodę otrzymała tort.

Uczniowie 8B klasy: D. Aleksandrowicz, K. Polańska, G.. Zapolska i E. Żukowski, wzięli udział, w tradycyjnym już międzyszkolnym konkursie „Wilno – miastem wieloreligijnym” ze znajomości miasta Wilna. W tym konkursie, oprócz uczni naszej szkoły, udział wzięli: Szkoła Średnia im. W. Syrokomli, Szkoła Średnia w Jerozolimce i Szkoła Średnia w Lazdinaj. Drużyny musiały przyszykować prezentacje z wybranego tematu, wykazać się dobrą orientacją na Starówce Wileńskiej i znajomością historii. Drużynę naszej szkoły przyszykowała Pani B. Antonienko, zadania zaś Panie B. Jurewicz i K. Kordecka. Po powrocie do szkoły na wszystkich czekała gorąca herbata i słodycze. Zespół „Nastolatki” pod kierownictwem A. Judyckiej uświetnił podsumowanie i wręczenie nagród. Wygrała drużyna ze Szkoły Średniej im. W. Syrokomli. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II zajęła drugie miejsce. Migawki z konkursu:

 

no images were found

no images were found