TYDZIEŃ NAUK PRZYRODNICZYCH I SOCJALNYCH

Nauk przyrodniczych i społecznych

W dniach 23-27 kwietnia odbył się tydzień nauk przyrodniczych i socjalnych. Uczniowie brali udział w różnych konkursach i szykowali wystawę plakatów. 23 kwietnia klasy 6 uczestniczyły w konkursie „Mapa w głowie”, który przyszykowały Panie A. Juodis i A. Truchanowicz. Wygrała klasa 6B, II miejsce zajęła klasa 6E, III – 6C.

Klasy 8 oglądały film, a 7 klasy prezentację o szkodliwości narkotyków, przyszykowane przez Panie S. Grunienkową i A. Griszkiewiczienie. 24 kwietnia uczniowie klas 5-tych uczestniczyli w konkursie historycznym przygotowanym przez Panią Beatę Antonienko. Zwyciężyła Agnieszka Wojciechowicz z 5C klasy, II miejsce zdobył Emil Kleczkowski z 5C klasy, III był Kamil Nowicki. 25 kwietnia klasy 8 sprawdziły swoją wiedzę z geografii państw europejskich. Konkurs zorganizowały Panie A. Juodis i K. Kordecka. I miejsce zajęła klasa 8B, II miejsce – 8C, III miejsce – 8D.

 

26 kwietnia uczniowie klas 7-mych sprawdzili swoją wiedzę z geografii. Konkurs przygotowała Pani A. Juodis. Zwyciężyła Emilia Urbanowicz z 7A klasy, II miejsce zdobyła Agnieszka Machnicka z 7B klasy, III była Patrycja Czerniawska z 7A klasy.

27 kwietnia odbył się tradycyjny konkurs międzyszkolny „Wilno – miasto baroku”. Udział wzięli uczniowie szkół: Szkoła Średnia w Lazdynai, Szkoła Średnia im. J. Lelewela, Szkoła Średnia im. Wł. Syrokomli, Gimnazjum A. Mickiewicza i nasi uczniowie. Drużyny składały się z 4 osób. Najpierw uczniowie mieli przygotować prezentację, następnie musieli znaleźć określone zabytki na Starówce i odpowiedzieć na pytania. Najlepiej udało się drużynie ze Szkoły Średniej im. Wł. Syrokomli, którzy byli pierwsi. II miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum A. Mickiewicza. Uczniowie Progimnazjum im. Jana Pawła II zdobyli III miejsce.

Po przyjeździe do Progimnazjum uczniów i nauczycieli czekała herbatka. Uczniowie klas 7-ych przyszykowali mini koncert o tematyce wileńskiej, na którym byli obecni, nie tylko goście, ale i też uczniowie klas 5,6,7.