Tydzień nauk przyrodniczych i socjalnych

Nauk przyrodniczych i społecznych

W zeszłym miesiącu odbył się tydzień nauk przyrodniczych i socjalnych. Nauczycielki historii (B. Antonienko, B. Jurewicz), geografii (A. Juodis, K. Kordecka, A. Truchanowicz), biologii (A. Griszkiawiczienie), chemii (S. Grunienkowa) i fizyki (I. Szuszkiewicz) przyszykowały różne konkursy, wystawy, wycieczki.
Uczniowie dowiedzieli się wiele nowych informacji, poszerzyli zasięg wiedzy,a najlepsi zostali wyróżnieni.
Tydzień nauk przyrodniczych i socjalnych odbywał się następująco:
22 kwietnia klasy 5 przyszykowały plakaty o substancjach szkodliwych dla zdrowia.

W konkursie wiedzy o historii Litwy uczęstniczyli uczniowie klas 5. Najlepsi zostali wyróżnieni dyplomami, to są: E. Tylingaite 5a kl., A. Michalewicz 5d kl., K. Błażewicz 5b kl.
23 kwietnia 6d klasa zwiedzała Uniwersytet Wileński.
Zwiedzanie rozpoczęli przy planie, na którym uczniowie rozpoznawali dziedzińce Uniwersytetu.

W tym dniu 7d i 6c klasy zwiedzały podziemia Katedry Wileńskiej.
23 kwietnia ósme klasy oglądały film edukacyjny „Śmierć Ziemi” Uczniowie dowiedzieli się o podstawowych zagrożeniach, ktore prowadzą do zniszczenia życia na Ziemi.
24 kwietnia między ósmymi klasami odbył się tradycyjny konkurs goegraficzny „Kraje Unii Europejskiej”.

Drużyny popisywały się znajomością wiedzy o Unii Europejskiej i geografii krajów należących do tej organizacji.Konkurs zwyciężyła klsa 8c. Gratulujemy.!
25 kwietnia klasy 7a, 7b, 7c, 7e zwiedzały podziemia Katedry Wileńskiej.
W tym dniu 8b klasa zwiedzała muzeum Ofiar Ludobójstwa. Muzeum naucza cenić tą wolność,
8a i 8d klasy zwiedzały Uniwersytet Wileński. Uczniowie zapoznali się z restaurotarotami książek. Szczególnie zauroczył nas pan Cezary, który piękną polszczyzną opowiadał o trudnościach i ciekawostkach tego rzadkiego zawodu.

Klasa 8a podczas wycieczki do Biblioteki Uniwersytetu Wileńskiego ze wspaniałym przewodnikiem kierowniczką działu starodruków panią Tatjaną.

W historycznej Sali Smuglewicza
Wielkie zainteresowanie wzbudziło opowiadanie o renowacji starodruków
26 kwietnia 8a, 8c, 8d klasy zwiedzały muzeum Ofiar Ludobójstwa.

Klasa przy pomniku Ofiar Ludobójstwa

Wystawa plakatów „Ziemia wzywa pomocy” i prac twórczych „Nasze elektrownie”.

Uczniowie wzięli aktywny udział w różnych konkursach, przyszykowali plakaty i prace twórcze.