Tydzień metodyczny plastyki, muzyki i religii

Od 5 do 9 marca w Progimnazjum im. Jana Pawła II, tradycyjnie na wiosnę, odbył się tydzień sztuk pięknych. Był on w tym roku poświęcony rocznicy urodzin słynnego kompozytora Antoniego Vivaldiego. W ciągu tygodnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w różnorodnych imprezach. Podczas ciekawych zajęć pogłębiali nie tylko swoje wiadomości o otaczającym ich świecie, ale i rozwijali wyobraźnię, uczyli się w życiu codziennym spostrzegać bardzo ważne rzeczy. Uczniowie dowiedzieli się o epoce, w której żyli i tworzyli wielcy kompozytorzy tacy jak: A. Vivaldi, J. S. Bach i inni.

Odbyły się wystawy prac uczniowskich.

8d klasa przyszykowała wystawę pt. „Barok w architekturze i muzyce”. Natomiast uczniowie 3-4 klas po wysłuchaniu i omówieniu koncertu A. Vivaldiego Nr.1 E-dur „Wiosna” również przyszykowali wystawę o wielkim i utalentowanym kompozytorze.

We wszystkich klasach odbyły się lekcje tematyczne.

Podczas zintegrowanej lekcji muzyki i plastyki, uczniowie klas 8-ych mieli okazję pogłębić swe wiadomości o instrumentach muzycznych.

Wszyscy obejrzeli film o tańcach epoki Baroku, a słuchając muzyki A.Vivaldiego z cyklu,,Pory roku”, tworzyli pomysłowe szkice masek.

Uczniowie 4-ych klas przeprowadzili konkurs pt.,,Mam talent”, który sprawił rodzicom wiele radości.

Ponieważ muzyka i plastyka łączą wszystkie dziedziny naszego życia, więc dzieci 5-ych klas razem z panią od religii przyszykowały wystawę pt. „Rok 2012 – Rokiem Bł. J. Matulewicza na Litwie”.

8b klasa wysłuchała odczytu w ASC: „Życie to dar”.

9 listopada, by uczcić Dzień Odrodzenia Niepodległości Litwy, uczniowie 3b klasy oraz chór

,,Olalajki” przygotowali piękny koncert oraz przedstawienie: „My dzieci Litwy”.

Przy pokoju nauczycielskim można było podziwiać piękne rysunki uczniów klas 5-8, którzy zorganizowali wystawę:,,Talenty 2012”.

Ostatnim akordem tygodnia był konkurs uczniów: „Talenty 2012”.

Po imprezie uczniowie otrzymali dyplomy, podziękowania, piękne książki w prezencie oraz cukierki.

Tydzień skończyliśmy w dobrym humorze, czekamy na przyszłą wiosnę.

Organizatorzy:

Nauczycielka muzyki – A. Judycka

Nauczycielka plastyki – J. Krušinskaitė

Nauczycielka religii – K. Mazuro

Nauczycielka muzyki – R. Ledichova

Konkurs talentów pomogli zorganizować uczniowie 7c klasy:

Ewelina Romanowska

Ewelina Molis