TYDZIEŃ METODYCZNY KLAS POCZĄTKOWYCH

Aktualia Klasy początkowe

Od 19 do 23 marca w naszej szkole odbywał się tydzień metodyczny klas początkowych. Uczniowie 1-4 klas oraz dzieci z klasy przygotowawczej podziwiali pouczające przedstawienie o przyjaźni i potrzebie pomagania sobie nawzajem pt. „Przygody Szmurlukasa“, z którym zawitali do nas aktorzy Teatru Raganiukės. Natomiast uczniowie 4b klasy odwiedzili przedszkole „Aušrinė“ i zauroczyli przedszkolaków po mistrzowsku zagraną bajeczką „Śnieżka i 7 krasnoludków“.

Uczniowie 3-4 klas wzięli udział w szkolnym konkursie inscenizacji poezji polskiej dla dzieci „TEATRAŁKI“. Zaszczyt reprezentowania naszej szkoły zdobyła 4a klasa, którą przygotowała  pani J.Marcinkiewicz. Uczniowie uczestniczyli również w szkolnym etapie Olimpiady Języka Polskiego. Zwycięstwo wywalczyli Martyna Jarmałkowicz (kl. 3a), Małgorzata Patrycja Minkiel (kl. 3b), Łada Dominika Leonowicz (kl. 3a) oraz Adam Jasiński (kl. 4b).

 

Pierwszoklasiści stworzyli swe książeczki, co już stało się tradycją naszej szkoły. Obejrzeć je można na wystawie w bibliotece szkolnej.

 

Uczniowie kl. 2a i 2c wzięli udział w projekcie „Jesteśmy wydawcami wierszy ulubionych poetów“. Każda klasa podeszła do zadania na swój sposób. Uczniowie kl. 2c tworzyli książeczki samodzielnie, niektórzy nawet w sekrecie przed rodzicami, by później móc się pochwalić pomysłową niespodzianką. W wyniku powstała okazała wspólna księga autorstwa tej klasy. Wyróżnienia zdobyły 3 osoby: AgnėSkubilovaitė, Agnieszka Wojtkiewicz i Ernest Jasiński.

 

Uczniowie kl. 2a do zadania podeszli inaczej: zasięgali pomocy i rady rodziców, dziadków, starszego rodzeństwa. Każdy chciał stworzyć książeczkę wyjątkową, niepowtarzalną, jedyną. Projekt rozrósł się w czasie i nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone po feriach wielkanocnych.

 

Uczniowie kl. 2b udowodnili, że z kaligrafią są za pan brat. W Konkursie Kaligraficznym wzięła udział cała klasa. I miejsce zdobyli: Emilija Skrobot, Gabriela Gieglytė, Ewald Żurałowicz, II miejsce – Wiktoria Walentynowicz i Justyna Głuchowska, III miejsce – Wiola Fedorowicz i Robert Wasilauskas.

 

Klasa 2c jeździła na wycieczkę do klubu sportowego, by wziąć udział w zajęciu projektu pt. „Zgrana klasa“.

 

Podczas tygodnia metodycznego w szkole powstała wystawa prac plastycznych 1-4 klas pt. „Pejzaże wiosenne“. Nastrojowe prace zdobią korytarz szkolny. W oczekiwaniu na święta wielkanocne uczniowie kl. 3a i 3b stworzyli wystawę plastyczną „Droga krzyżowa Jezusa“. Przeprowadzili również turniej gry w kwadrat z wynikiem 1:1.

 

W ramach tygodnia metodycznego klas początkowych odbyła się VI edycja Miejskiego Konkursu Ortograficznego ,,Mistrz Dyktanda”. Tradycyjnie wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych z polskich szkół Wilna. W tym roku w zmaganiach ortograficznych wzięło udział 18 uczestników z 11 polskich szkół. Goście konkursu mieli okazję obejrzeć otwarte lekcje: języka polskiego w klasie 2a, oraz matematyki w kl. 4c, które przeprowadziły pani J. Stankiewicz oraz pani A. Stankiewicz. Uczestnicy i goście konkursu obejrzeli też koncert w wykonaniu dzieci naszej szkoły pt. „Razem raźniej”, który przygotowały panie A.Judycka i T.Mojsiewicz.

 

Dla nauczycieli i rodziców szkoły pani T.Kuftina przeprowadziła otwartą lekcję matematyki w kl. 1b.