TYDZIEŃ METODYCZNY KLAS POCZĄTKOWYCH

Klasy początkowe

Od 18 do 22 marca w naszym progimnazjum odbył się tydzień metodyczny klas początkowych. Codziennie uczniowie brali udział w różnorodnych ciekawych, nietradycyjnych imprezach. Uczniowie z kl. 2c i z grupy „Smerfy” jeździły do planetarium. W klasach 1-3 odbył się konkurs kaligraficzny. Trzecioklasiści były dumne ze swych prac pt. „Moje najładniej napisane życzenia”. Uczniowie klas drugich z wielkim zapałem pisały prace na temat „I ty możesz zostać mistrzem pióra“. Jednak najwięcej emocji miały pierwszaki podczas pierwszego w ich życiu tak ważnego konkursu pt. „Ładne pisanie”. Klasy zostały pięknie ozdobione własnoręcznie wykonanymi rysunkami i robótkami. Korytarze szkolne upiększyły wystawy „Witamy wiosnę” i „Radości wiosenne”.

Każdy, kto lubi łamigłówki matematyczne, mógł sprawdzić siebie w międzynarodowych zmaganiach „Kangur 2013”. Odbył się też szkolnym etap olimpiady jęz. polskiego w kl. 3-4. Bronić honoru naszego progimnazjum na etapie miejskim będą Daniel Miluszkiewicz i Konrad Jarmołkowicz (kl. 3a) oraz Kamila Zujewicz i Martyna Jarmałkowicz (kl. 4a). 

Uczniowie kl. 3-4 wzięli również udział w szkolnym konkursie inscenizacji poezji polskiej dla dzieci „Teatrałki, czyli teatralne kawałki na różne okazje“. Zwyciężyła kl. 3a z panią J. Stankiewicz. Wykonana przez nich inscenizacja wiersza L. J. Kerna „Pierwszy” była oklaskiwana przez uczniów z zerówki, klas 4a, 4b i 3b. W  konkursie miejskim zaś zdobyła wyróżnienie za najlepszą rolę drugoplanową. Uczniowie kl. 3c przyszykowali przedstawienie pt. „Calineczka” i zaprezentowali przyjaciołom z kl. 3a.

Podczas zajęcia integracyjnego uczniowie klasy 3a i 3b zapoznali się ze sztuką ludową. Odbyło się również spotkanie klas 3a, 3b i 4b z mistrzem ludowym: palmiarką Aliną Alencinowicz. Pani J. Stankiewicz z klasą 3a miała lekcję otwartą pt. „Tradycje wielkanocne”.  Klasy 4b i 6j przyszykowały zajęcie integracyjne „Razem raźniej”, wspólnie też jeździły na wycieczkę do boulingu. Czwartoklasiści uczestniczyli w zajęciu integracyjnym „Pinokio w Krainie Leniów”.

Pierwszacy także miały nietradycyjny dzień (zajęcia zintegrowane) "Przygoda w Literkowie" (kl. 1a) i „Pożegnanie z elementarzem” (kl. 1c). Uczniowie kl. 1b z panią T. Czerniawską na otwarte lekcje „W krainie liter” i „Matematyka na wesoło” zaprosili rodziców. Dzieciaki z grupy nauczania przedszkolnego „Smerfy” podczas zajęć zintegrowanych szukały wiosny.