Tydzień Matematyki i Informatyki

Aktualia Matematyki i informatyki

W dniach 16 – 20 marca uczniowie naszego progimnazjum byli zachęcani poznawać "królową nauki" uczestnicząc w różnorodnych konkursach, olimpiadach, projektach, lekcjach integracyjnych.

Dużo satysfakcji przyniosło "słodkie" święto literki Pi, które stało się już tradycją w naszej szkole. Uczniowie klas 6–ych zapoznali widzów z historią  obchodów tego dnia, zaśpiewali piosenki, poświecone tej wyjątkowej literce. Natomiast słodycze, upieczone przez rodziców stały się zachętą, by "zaprzyjażnić" z matematyką tych, którzy dotychczas nie byli "za pan brat" z tą dziedziną.

Piątacy podczas nietradycyjnej lekcji "Chińska matematyka" z trudem rozpoznali swoją panią, która po dzwonku wkroczyła do pracowni ubrana w strój chiński i przemówiła w tym niezwykle trudnym języku.

Uczniowie klas 5a i 5d udali się do hipermarketu "Rimi", by zastosować swoją wiedzę matematyczną praktycznie. Piątacy  podczas tej nietradycyjnej lekcji uczyli się planować wydatki rodzinne.

Siódmacy uczestniczyli w projekcie "Badania statystyczne", następnie atrakcyjnie zaprezentowali swoje prace rówieśnikom.

Temat lekcji w klasach 8-ych brzmiał:  "Matematyka w starożytnych Indiach". Na te nietradycyjne zajęcia przybyła pani Irena Kuszelewicz z sportowego centrum "Aikido". Pani Irena  integrując historię Indiów, tradycyjną muzykę tego państwa oraz taniec z matematyką zdobyła uznanie  uczniów, rozwijając w nich  zainteresowanie kilkoma dziedzinami naraz.

Interesujący i niezwykły konkurs "Logiczne myślenie" wsród 8-ych klas przeprowadziła studentka Uniwersytetu Wileńskiego. Uczniowie  rozwiązywali logiczne zadania, grali w szachy oraz układali "Tangram". Praca w grupach przyniosła zaskakujące wyniki.

Pracowita atmosfera panowała podczas konkursów: "Rachmistrz" "Kangur".

Nasi uczniowie wzięli udział w miejskich konkursach "Infoznawcy", "Matematyka i sztuka", "Jak zostać milionerem?", które odbyły się w Gimnazjum im. Jana Pawła II. Grupa Mateusza Ochrymuka (8b), Alberta Barkowskiego (8d), Tomasza Starkiewicza (8c), Dominika Kulikowskiego (8a) w konkursie "Infoznawcy" uplasowała się na III miejscu.

Uczestnicy z klasy 8cPatrycja Petkevičiūtė, Karolina Rusiecka, Oskar Sewruk, Patryk Stankowski, Bogdan Wasilewskij zajęli III miejsce w konkursie "Matematyka i sztuka".

Biorąc udział w konkursie "Jak zostać milionerem?" nasi ósmacyJustyna Andruszkiewicz, Patryk Stankowski, Karolina Rusiecka, Edwin Suchodolski, Sebastian Termen i Patrycja Petkevičiūtė również zdobyli III miejsce.

Wyniki wirtualnego konkursu edukacyjnego "Olympis 2015":

I miejsce –   Marcin Kurdeko (5a),

                 Adam Jasinski (7c),

                         Edwin Suchodolskij (8d);

             II miejsce – Ryszardas Samusionek (6c);

       III miejsce –  Konrad Jarmolkowicz (5a).

Gratulujemy zwycięzcom!