Tydzień koła metodycznego technologii

W dniach 13 – 20 grudnia odbył się tydzień koła metodycznego technologii.
Uroczyste otwarcie wystawy miejskiej ,,Świąteczna choinka” i wręczenie dyplomów odbyło się 13 grudnia w Progimnazjum im. Jana Pawła II. W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć polskie szkoły miasta Wilna oraz Szkołę Średnią z Trok. Wystawę miejską upiększało ponad 60 choinek, a udział wzięło ponad 100 uczniów i 16 nauczycieli technologii.

Podczas świątecznego koncertu uczniowie 5B klasy pod kierownictwem pani I. Mikonis i p. R.Ledichowej zaprezentowali piękną historię choinki i zaśpiewali wzruszające kolędy.
       Z ogromnym zaangażowaniem wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami dołączyli się do projektu, szykując wspólne wystawy choinkowe.   Wkrótce szkolne korytarze jak i pracownie nabrały świątecznego wyglądu.

Uczniowie klas 7-8 pod kierownictwem nauczycieli matematyki i informatyki przygotowali matematyczne choinki-krzyżówki, które pomagają nam uczyć się tego niezbyt łatwego przedmiotu.
        Z uśmiechem na twarzy można się domyślić jak wygląda ,,przecięcie dwóch choinek”, ,,współrzędne choinkowe” lub ,,choinka liniowo uporządkowana”.
        Poloniści, rozmiłowani w poezji, zaproponowali dzieciom ułożyć wiersze o świątecznym drzewku, które jest symbolem życia i odradzania się.
       Na lekcjach języka litewskiego uczniowie pisali listy do św. Mikołaja, składając świąteczne życzenia i przypominając o prezentach, na które tak bardzo czekają.
       Nauczyciele klas początkowych, wspierając inicjatywy twórcze wychowanków, zaangażowały również rodziców, by wspólnymi rączkami stworzyć wspaniałe choinki.
      Szkoła zmieniła się nie do poznania, upiększona we własnoręcznie klejone, rzeźbione, haftowane i plecione choinki.
                     W pokoju nauczycielskim również odbyła się wystawa prac uczniowskich 5-8 klas wykonanych różną techniką.

18 grudnia odbył się konkurs choinek wykonanych przez uczniów klas 8. Wyniki konkursu:

I miejsce – Ewelina Wirko(8b)
                                        Patrycja Mackevičiūtė(8d)
                      II miejsce -Kotryna Wieliczka(8a)
                                         Agata Kieżun(8e)
                      III miejsce-Samanta Tomiałowicz(8a)