Tydzień klas początkowych

TYDZIEŃ METODYCZNY KLAS POCZĄTKOWYCH

Od 7 do 14 kwietnia w naszej szkole odbywał się tydzień metodyczny klas początkowych.

Otwarte lekcje w 3 B klasie prowadziła pani T.Czerniawska, a w 2A klasie pani L.Szulska.

Podczas tygodnia metodycznego dzieci miały okazję oglądać pouczające przedstawienie pt. ,,Przygody prosiaczka brudaska” w wykonaniu aktorów Teatru z Krakowa.

Głównym bohaterem był oczywiście Prosiaczek zwany Brudaskiem, który musiał nauczyć się wielu rzeczy.

Przedstawienie było nie tylko dobrą zabawą, miało ono na celu przede wszystkim cele wychowawcze.

Tydzień metodyczny uświetnił też konkurs poezji religijnej ,,Jan Paweł II – Odwaga Świętości”, do którego przyszykować się dzieciom pomogły pani Irena Więckiewicz oraz pani Jula Vinciūnienė.

W ramach tygodnia metodycznego klas początkowych odbyła się V edycja Miejskiego Konkursu Ortograficznego ,,Mistrz Dyktanda”.
Tradycyjnie wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych z polskich szkół Wilna.
W tym roku w zmaganiach ortograficznych wzięło udział 22 uczestników z 12 polskich szkół.

Goście konkursu mieli też okazję obejrzeć otwarte lekcje języka polskiego w pierwszych klasach, które przeprowadziły pani T. Moisiewicz oraz pani J. Stankiewicz.

Uczestnicy i goście konkursu obejrzeli też koncert w wykonaniu dzieci naszej szkoły pt. „Wesoła karuzela”, który przygotowali J. Stankiewicz, K.Stankiewicz oraz T.Andruszkiewicz.

Podczas tygodnia metodycznego w szkole odbyła się wystawa prac plastycznych pt. „Kwiaty dla Papieża”.