Tydzień Klas Początkowych

Aktualia Klasy początkowe

W dniach 19 – 23 marca w naszym progimnazjum odbył się tradycyjny Tydzień Klas Początkowych. Uczniowie klas 1-4 wraz ze swoimi paniami organizowali różnorodne zajęcia. Brali udział w wystawach, zawodach, konkursach, projektach. 22 marca odbyła się Miejska Olimpiada Języka Polskiego uczniów klas 3-4. 27 marca odbył się XI Miejski Konkurs Ortograficzny „W świecie ortografii” dla uczniów klas 4. Klasy 3a, 4a, 4c z wychowawczyniami oraz paniami od tańców i muzyki, a także uczniowie z kółka aerobiki przygotowali piękny występ dla uczestników oraz zwycięzców olimpiady oraz dyktanda.

Klasy 1-4 zorganizowały wystawę plastyczną pod tytułem „Wiosenne nastroje“. Oglądając prace uczniów naszego progimnazjum zachwycaliśmy się wyobraźnią oraz oryginalnością prac.

Klasy pierwsze wykonały prace na wystawę plastyczną pt. „Wesołe literki” oraz wzięły udział w konkursie kaligraficznym „Pan Alfabet“. Pierwszacy bardzo się starali napisać podany tekst starannie i bezbłędnie.

Dzieci z grupy „Promyczek'' brały udział w Międzynarodowym konkursie prac plastycznych „Wielkanocna widokówka".

Uczniowie klas 3 wykazali swoją wiedzę w konkursie „Twórczość Wandy Chotomskiej” przygotowanym przez pań klas 3. Celem konkursu było pogłębianie i inspirowanie zainteresowań literackich, czytelniczych, rozbudzanie wyobraźni i wrażliwości młodych miłośników poezji. Uczniowie deklamowali wiersze, wykonywali zadania oraz świetnie się bawili.

W ramach Tygodnia wszystkie klasy 1-4 wzięły udział w projekcie „Cała Litwa czyta dzieciom”. Cele projektu:

– rozbudzanie zainteresowań czytelniczych;

– motywowanie do czytania;

– promowanie ciekawych książek;

– dostarczenie dzieciom dobrej intelektualnej zabawy.

Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom, rodzicom, paniom z biblioteki oraz gościom za udział w realizowaniu projektu.

Podczas Tygodnia między klasami 2c i 2a, 2b i 2d, 2e odbyły się zawody sportowe pod hasłem „Jan Paweł II – papież sportowców“.

Klasy 4b i 4d organizowały zawody pod nazwą „Ćwiczę i myślę“, gdzie uczniowie wykazali się nie tylko zręcznością, siłą i szybkością, ale i wiedzą z poszczególnych przedmiotów.

W ramach Tygodnia miał miejsce Dzień Filmu Polskiego. Tego dnia uczniowie klas zerowych, 1, 2 i 3 oglądały polskie filmy – „Przygody Koziołka Matołka”, „Plastusiowy pamiętnik”, „Akademia Pana Kleksa”, „Historia żółtej ciżemki”.

Migawki z Tygodnia Klas Początkowych