TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Aktualia Języka angielskiego

W dniach 28 września – 2 października  2015 r. w szkole odbył się Tydzień Języków Obcych. Nauczycielki języków obcych organizowały wystawy, lekcje tematyczne i konkursy dla uczniów naszej szkoły.

29 września odbył się turniej "Alias"  pomiędzy 8 klasami. Uczniowie byli podzieleni na drużyny i wszyscy członkowie każdej drużyny po kolei musieli wytłumaczyć po angielsku znaczenie słowa pozostałym uczestnikom swej drużyny. Im więcej słów drużyna zgaduje, tym większe są szanse na zwycięstwo.

W końcu lekcji był wyłoniony zwycięzca. To była drużyna klasy 8B w składzie: Lorena Jeskielewicz, Tomek Wiszniewski, Dominik Grundel i Albert Kuszlewicz. Laureaci pierwszego miejsca otrzymali dyplomy i nagrody. Pozostałe drużyny podzieliły 2-ie miejsce.

W ciągu Tygodnia  korytarze szkolne zdobiła wystawa pod tytułem "Say It in Different Languages" ("Powiedz to w różnych  językach"). Nauczycielki języków obcych Karina Balioniene, Irena Taczycka, Nadzieżda Rusiecka i Anna Morozowa w tym roku wybrały temat "Nasza klasa i przybory szkolne". Na ten temat były znalezione różne nazwy w różnych językach, a sam przedmiot był przedstawiony w postaci rysunku. Uczniowie z zaciekawieniem czytali słowa, tym samym poznając inne języki.

1 października 2015 r. odbył się konkurs-zabawa „Round Trip of Britain and Ireland“.  „Podróżując“ po Brytanii i Irlandii, uczniowie klas szóstych mieli okazję sprawdzić swe siły, rozwiązując zagadki i odpowiadając na pytania o kulturze, geografii oraz języku Wielkiej Brytanii.

Tegorocznymi zwycięzcami I miejsca zostali uczniowie 6C klasy: Agne Skubiłowaite, Justyna Mordas, Monika Kołoszewska oraz Daniel Mackewiczius.

II miejse zdobyła drużyna 6A klasy: Emilia Serebriakowa, Daniel Miluszkiewicz, Konrad Jarmałkowicz oraz Sebastian Konecki.

III miejsce zajęła drużyna 6E klasy: Kamila Manuzowa, Agnieszka Wiszniewska, Tomek Antoniewicz oraz Daniel Eman.

Winszujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia!