Tydzień języka angielskiego – 2011

W dniach 23-27 maja w szkole odbywał się tydzień języka angielskiego. Zostały zorganizowane różnorodne imprezy i wystawy.

W tym roku uczniowie klas 7c,d i 8c pod kierownictwem nauczycielki I. Taczyckiej uczestniczyli w międzynarodowym internetowym projekcie „eTwinning“. To jest projekt, zachęcający szkoły Europejskie do współdziałalności za pomocą wspolczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Uczniowie klasy 8c wraz z uczniami z Turcji oraz Słowenii brali udział w projekcie „Get to Know my Country“ („Poznaj mój kraj“).

Uczniowie klas 7c oraz 7d wraz z uczniami z Turcji, Słowacji, Rumunii oraz Polski brali udział w projekcie „This is the City Where I Live “ („To jest miasto, w którym mieszkam“). Podczas tygodnia języka angielskiego była zaprezentowana wystawa ulotek o Wilnie, wykonanych przez naszych uczni w ramach tego projektu.

Zawdzięczając projektowi „eTwinning“, uczniowie klas 7c,d,8c,d znaleźli przyjaciółze szkoły Stedelijk College Eindhoven, w Niderlandach. Uczniowie doskonalili swą wiedzę języka angielskiego oraz sporo dowiedzieli się o życiu nowych przyjaciół dzięki korespondencji z nimi. Swoimi wiadomościami podzielili się podczas tygodnia języka angielskiego, organizując wystawę „Czego się dowiedziałem o Niderlandach“. Ta współpraca będzie kontynuowana w następnym roku szkolnym. Na uczni klas 7c oraz 7d już czekają otrzymane listy oraz nowe formy pracy.

Beatyfikacja Patrona naszej szkoły Jana Pawła II oraz udział w międzynarodowym projekcie „eTwinning“ zachęciły uczniów wraz z nauczycielką I. Taczycką zebrać najważniejszą informację o życiu szkolnym w jedną prezentację „In the Light of the Name of John Paul II“ („W świetle imienia Jana Pawła II“). Grupa  dziesięciu uczniów w ciągu 4 miesięcy pilnie pracowała. Efektem ich pracy była prezentacja szkoły w języku polskim i angielskim na stronie internetowej „eTwinning“, później występ w auli szkolnej podczas tygodnia języka angielskiego oraz  podczas spotkania z gośćmi ze Szkocji oraz Polski. Ta prezentacja również zostanie wysłana naszym przyjacielom z Niderlandów.

Na zakończenie zostały wręczone upominki oraz dyplomy dla zwycięzców tradycyjnej olimpiady szkolnej języka angielskiego oraz świadectwa udziału w międzynarodowym internetowym konkursie języka angielskiego  „Amber Star 2010-2011“.

Zwycięzcy szkolnej olimpiady 2010-2011 r. sz. z języka angielskiego:

Klasy 6

1. Zdzisław Tuliszewski 6d
  2. Łukasz Kuźmiński 6d
  3. Julija Guniewicz 6b

Klasy 7

1. RafałZacharewicz 7d
2. Karolina Wincukiewicz 7a
3. Marcin Janczurewicz 7a
3. Rafał Syrewicz 7d

Klasy 8

1. Greta Tautkin 8b
2. Konrad Mieczkowski 8d
2. DominikaMieczkowska 8b
3. Ewelina Szatkiewicz 8a

Wyniki liredów szkoły w konkursie międzynarodowym “AmberStar2010-2011” (maks. 100 t.)

Poziom “Starter” 4 kl.:

91.25

Wincukiewicz Karolina

90.45

Uczniowie klasy 8d wraz ze swoimi nauczcielkami I. Taczycką oraz K. Baloniene podsumowali wiedzę o wszystkich możliwych sposobach doskonalenia wiedzy języka angielskiego poza szkołą. Tak pojawiła się ,,zabawna gąsienica“ oraz zbiórka dobrych rad na podobny temat, które były przedstawione podczas tygodnia języka angielskiego.

Podczas tegorocznego tygodnia języka angielskiego debiutowała popularna gra „Alias“ –   powiedz to inaczej. Drużyny uczniów  klas 6, 7 i 8 wesoło spędzili czas, grając w „Alias“, grę zachęcającą do mówienia w języku angielskim.Ta impreza  została zorganizowana przez K. Baloniene i I. Taczycką.

ALIASpo angielsku 2011

IV miejsce

drużyna 8B:

Leon Karpicz, Raimund Mateika, Dominika Kuźmińska, Greta Tautkin

Tydzień języka angielskiego skończył się festywalem piosenki angielskiej, który stał się już tradycyjnym. Jego stałą organizatorką jest nauczycielka M. Jezulewicz. W tym roku festywal był poświęcony Błogosławionemu Janowi Pawłowi II.