Tydzień Biblioteki

Rok 2016 jest ogłoszony Rokiem Bibliotek. W dniach 25-29 kwietnia w naszym progimnazjum odbył się Tydzień Biblioteki.

W ramach Tygodnia Biblioteki 5-6 kl. pod czujnym okiem pani od plastyki J. Kruszinskaitie wykonali ilustracje do swoich ulubionych książek.

W bibliotece można było obejrzeć wystawę pierwszaków "Moja pierwsza własnoręcznie wykonana książeczka".

Czwartacy w dniach 26 i 27 kwietnia zmagali się w konkursie "ABC wiedzy  o książce i bibliotece".

Po raz pierwszy bibliotekę odwiedziły bardzo gwarne i ciekawskie dzieciaki z grup przedszkolnych "Pszczółki" i "Promyk".

28 kwietnia w czytelni uczniowie klasy 3d mieli nietradycyjną lekcję języka litewskiego "W krainie książek", którą prowadziła pani J. Steiblienie.

29 kwietnia uczniowie 5e klasy z nauczycielkami języka litewskiego L. Mažeikėnie i G. Vaitiekėnienė w nietradycyjny sposób przedstawili swoje ulubione książki. Za każde pomysłowe pytanie i poprawne odpowiedzi uczniowie mogli poczęstować się cukierkami oraz zostali obdarowani zakładkami do książek przez panie bibliotekarki.

Serdeczne dziękujemy wszystkim miłośnikom KSIĄŻKI.

Bibliotekarki  Anna Żabiełowicz, Regina Śnieżko