Tydzień bez przemocy

Aktualia Konkursy Szkoła bez przemocy

     W dniach od 24 do 30 marca na Litwie obchodzony jest „Tydzień bez przemocy”. To już 5  edycja akcji, organizowana z inicjatywy Służby Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dziecięca linia”, mająca na celu uświadomienie dzieciom i dorosłym, że przemoc to nie tylko zadawanie fizycznego bólu, ale również i szykanowanie, wyzywanie, szydzenie. W tym roku problemem najbardziej akcentowanym podczas „Tygodnia bez przemocy” była przemoc w świecie wirtualnym.

    Do tej szlachetnej akcji dołączyła również społeczność naszej szkoły odpowiednio przygotowana przez pedagoga socjalnego. Tegoroczny „Tydzień  bez przemocy” stawiał sobie za zadanie uświadomić dziecku, jaką niszczycielską siłę posiada przemoc czy agresja, pomóc zrozumieć, iż zło musimy zwyciężać dobrem, bowiem agresja rodzi agresję, a nawet ją pomnaża.