Realizacja projektu dofinansowanego z Senatu RP: „Przygotowanie i realizacja półkolonii dla dieci polskich na Litwie“

Aktualia

Wakacje letnie zeróweczka rozpoczęła dwytygodniowym obozem. Był to czas bardzo intensywny, nasycony zintegrowanymi zajęciami zarówno w szkole, jak i w plenerze. Głównym motywem przewijającym się przez wszystkie dni obozu były obchody 100lecia odzyskania niepodległości przez Litwę i Polskę.

„Mamy dwie ojczyzny Litwę i Polskę. Obie musimy kochać, bo każda na swój sposób jest nam matką.” – mówią mali patrioci.

Uczestnicy obozu brali udział w inscenizacji legendy o żelaznym wilku na placu katedralnym obok pomnika księcia Gedyminasa, a nad rzeką wysłuchali legendy o walecznej Syrence. Zwiedzili też Katedre wraz z kaplica św. Kazimierza – patrona Polski i Litwy. Małe rączki zrobiły godło Polski i flagę Litwy, podróżowały palcem po mapie polski i Litwy. Podczas zajęć z ceramiki, doświadczały przeplatania się historii, kultury.

W trakcie muzycznych powitanek obozowicze poznali tańce ludowe oraz harcerskie pląsy i zabawy.

Oprócz wątków patriotycznych, dzieci poznawały tajemnice iluzji, wesoło spędziły czas na kręgielni, przenikły do tajemniczego, odległego świata dinozaurów. Mieli tez okazję zwiedzić muzeum zoologicze, a także spotkać się na zajęciach z Gongiem – psem terapeutycznym, który ponad dwie godziny wtajemniczał dzieci w świat zmysłów ludzi i psów.

Czas obozu był czasem aktywnego, twórczego i wielozmysłowego poznawania świata w gronie rówieśników.

Wszystko co fajne- szybko się kończy! Ostatni dzień obozu spędziliśmy urządzając piknik, święto baniek mydlanych i podsumowaniem tych kilku tygodni.

Pożegnaliśmy się ze sobą  życząc WSPANIAŁYCH WAKACJI!