Tolerancijos diena

Naujienos

Tolerancijos tema mūsų laikais yra labai aktuali. 7f klasės mokiniai, minėdami Tarptautinę tolerancijos dieną, klasės valandėlės metu žiūrėjo filmą ,,Drugelių cirkas”. Jo peržiūrą vainikavo diskusija, kuri palietė tokias temas kaip gėris, pagalba, pagarba, geranoriškumas, supratingumas, atvirumas, pripažinimas. Nemažai ginčų tarp mokinių sukėlė klausimas, ar viską reikia toleruoti

Septintokai pabrėžė tolerancijos svarbą šeimoje. Etimologiškai žodis „tolerancija“ kilo iš lotyniško veiksmažodžio tolero, reiškusio „pakelti“, „pakęsti“, „ištverti“. Dauguma sutiks, kad kiekvienoje šeimoje anksčiau ar vėliau atsiranda kažkas, ką reikia kantriai toleruoti.

Istorijai žinoma daug žmonių, pasižymėjusių begaline tolerancija. Puikiu pavyzdžiu yra ir mūsų progimnazijos globėjas Šv. Jonas Paulius II. Jis yra sakęs, jog ,,tolerancijos nebuvimas – tai žmonijos liga ir Bažnyčios gėda”.

Apibendrindami temą mokiniai dėliojo Tolerancijos dėlionę.