Tolerancijos diena

Naujienos

    Lapkričio 16 d. mūsų progimnazijoje, 1 b klasėje, buvo minima Tarptautinė tolerancijos diena. Šis iš lotynų kalbos kilęs žodis (lot.- kantrybė) turi kur kas platesnę reikšmę. Tą dieną pirmokai iš tiesų mokėsi būti tolerantiški: draugiški, mandagūs, gerbiantys, supratingi ir kantrūs.

     Integruotos  pamokos metu  (mokyt. J. Staševska kartu su lituanistėmis E. Skeberdiene ir G. Vilkaneciene) pristatė mokiniams „tolerancijos“ sąvoką ir pasiūlė  ją praktiškai pritaikyti.  Kadangi šiais metais mūsų tolerancijos simboliu tapo spalvotos rankytės, rėmėmės šūkiu: „Rankos stato, rankos kuria“. Pamokos metu mokėmės spalvotomis rankytėmis tiesti ir statyti draugystės tiltus.

Šią dieną mokytojos skatino atkreipti mokinių dėmesį į skirtingos išvaizdos vaikus ir priimti juos tokius, kokie jie yra.  Pamokos metu buvo siekiama ugdyti toleranciją, kantrybę, mandagumą, draugiškumą bei gebėjimą suprasti, paguosti kitą.

Apibendrindami pamoką sužinojome ir supratome vieną dalyką – tolerancijos niekada nebūna per daug!