Tikybos, menų ir technologijų savaitė

Dailės, muzikos, technologijos ir tikybos Naujienos Technologijų

Kaip ir kasmet balandžio pradžioje mūsų progimnazijoje vyko Tikybos, menų ir technologijų savaitė. Jos metu 5-8 klasių mokiniai bei mokytojai turėjo daug įvairių renginių. Koridoriuose bei mokytojų kambaryje buvo eksponuojami gražiausi mokinių darbai, skirti Velykų šventei – keramikos būrelio margučiai, 5d bei 6c klasių darbeliai. Parodoje atsidūrė ir 8b klasės mokinių margučiai, marginti natūraliais dažais.

Balandžio 3 dieną 4a ir 4c klasės dalyvavo muzikinėje viktorinoje. Ketvirtokai dainavo, klausėsi visame pasaulyje žinomų kompozitorių – M. K. Čiurlionio, F. Šopeno, S. Moniuškos – kūrinių, grojo dūdelėmis, rašė muzikinį diktantą, sprendė įvairius galvosūkius.

Balandžio 4 dieną mūsų progimnazijoje lankėsi garsi Vilnijos romansų atlikėja Liuba Nazarenko. Įdomu yra tai, jog ši artistė renka ir atlieka Vilnijos krašto kūrinius, kuriuos prieš 100 ir daugiau metų dainavo mūsų protėviai.

Balandžio 5 dieną 7d klasės mokiniai vyko į Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisą Vilniuje. Čia jie susipažino su hospiso vykdoma veikla, jo misija bei idėja. Septintokai sužinojo, kaip čia rūpinamasi ligoniais bei jų šeimomis. Turbūt ne vienas iš jų susimąstė apie gyvybės dovaną ir kiekvieną akimirką, kurią reikia branginti. Mokiniai nedvejodami pasiūlė savo kaip savanorių paslaugas.

Visą savaitę 4 ir 5 klasių mokiniai turėjo pamokas, skirtas mūsų progimnazijos globėjui Jono Pauliaus II-ajam ir vykusias jo atminimui skirtame kambaryje.

5-8 klasių mokiniai dalyvavo velykinėje labdaros akcijoje, skirtoje padėti skurstantiems vilniečiams. Mokiniai rinko skanumynus, kurie buvo perduoti Dievo Meilės Misionierėms, arba Motinos Teresės seserims, kurios rūpinasi benamiais, aplanko ligonius, kalinius.

Balandžio 6 dieną mūsų progimnazijoje vyko rekolekcijos mokiniams, kurioms vadovavo kunigas Valdemaras. Jo pamokslas tapo kasdienio gyvenimo refleksija, o 6d klasės atliekamos dainos priartino šventinę Velykų nuotaiką.

Tą pačią dieną 4b klasės mokiniai kartu su choru "Olalajki" (mokyt. A. Judycka, Č. Bražinskienė, E. Stankevičienė, I. Venckevič) pakvietė pradinukus į integruotą muzikos ir lietuvių kalbos vaidinimą "Kiškio pasakos". Žiūrovus pralinksmino pagrindinių veikėjų išdaigos ir nuotaikingos choro dainos. Spalvingas, kupinas nuotykių ir netikėtumų spektaklis sulaukė garsių ovacijų.

Tikybos, menų ir technologijų savaitę vainikavo Talentų šventė. Visiems mokiniams patinka šis renginys, tad jam yra ruošiamasi beveik visus mokslo metus. Šiemet šventėje pasirodė nuostabūs pianistai, baleto šokėjos, išgirdome gražių dainų, atliekamų lenkų ir anglų kalbomis, pamatėme šokius, kurie neleido ramiai išbūti savo vietose. Mokiniai pademonstravo savo meninius sugebėjimus, drąsą bei kūrybingumą.

Organizatoriai:

Menų ir technologijų mokytojai:

I. Mikonis, F. Zaciško, J. Krušinskaitė, V. Borsak, I. Pomarnacka

Muzikos mokytojos:

A. Judycka, A. Rogėlevič

Tikybos mokytojos:

J. Vinciūnienė, A. Bielska