Tego dnia pachniało chlebem….

Aktualia

19 maja br. w naszej szkole pachniało chlebem.  W auli szkolnej odbyła się impreza „Jak powstaje chleb? Od ziarna do bochenka”. Do szkoły zawitali goście z Gimnazjum „Šilo“ w Czarnym Borze oraz z Progimnazjum im. Zygmunta Augusta w Wilnie. Przybyli nie z pustymi rękami – zaprezentowali swoje przedstawienia, bogate dekoracje oraz wręczyli upominki.

Już na początku przedstawienia  widzów oraz zebranych na sali gości kromkami chleba domowego częstowały dziewczyny przebrane w stroje ludowe. Na początku wystąpili uczniowie naszej szkoły, tancerze oraz recytatorzy. Dzieci próbowały odtworzyć długą i trudną drogę, jaką powienien przejść każdy bochenek chleba zanim znajdzie się na stole.Nasi goście uzupełnili  opowiadanie o chlebie poprzez inscenizacje, które przygotowały. Imprezę uwieńczyły nagrody konkursu plastycznego o tej samej tematyce.

Organizatorzy imprezy serdecznie dziękują opiekunom i sponsorom K. Gancewskiej oraz Z. Murauskaitie.