Tautosakos lobynas

Naujienos

Tauta į kalbą sukrauna savo išminties turtus. Tautosakoje atsiveria ir lietuvių kalbos grožis. Pajusti šios kalbos grožį turėjo galimybę ketvirtokai, dalyvaudami trumpalaikiame projekte ,,Tautosakos lobynas“. 4b klasės mokiniams savotiška proto mankšta, patraukliu žaidimu tapo mįslių ieškojimas ir jų įminimų iliustravimas. 4a ir 4c klasių mokiniams teko paieškoti patarlių ir priežodžių, kurie pamoko, pataria kaip elgtis ar vaizdingai ką nors apibūdina. Tikimės, kad mokiniai iš tautosakos pasisėmė išminties, gerumo bei grožio. Kūrybinių darbelių paroda vyksta klasėje, o vėliau persikels į bibliotekos lentyną, kur kiekvienas galės pasklaidyti ,,Tautosakos lobyno“ puslapius.

Tuo tarpu 4d klasėje mokiniai inscenizavo mitologines sakmes: „Liūdnas velnias“, ,,Prinešti lapai“, „Uodeguotieji kavalieriai“, dainavo lietuvių liaudies dainą „Pasėjau linelį ant pylimo“, ėjo ratelius. Čia triūsė darbščiosios kaimo mergelės, savo blogus darbelius rodė velniai, į vestuves kvietė nuotaka su jaunikiu, mergeles vadavo mėlynieji lineliai. Norint laimėti būsimos šventės simbolį – velykinį kiaušinaitį, gerokai reikėjo palaužyti galvą atsakinėjant į viktorinos „Ką aš žinau apie tautosaką?“  klausimus. Ant stalo puikavosi parodėlė – naujausi sakmių ir legendų leidinėliai, kuriuos vaikai galėjo pavartyti, paskaityti bei pasigrožėti dailininko Jonučio iliustracijomis.

Trumpalaikį projektą ,,Tautosakos lobynas“  mokiniams padėjo įgyvendinti lietuvių kalbos mokytojos.