Szczególne miejsca pamięci

Aktualia

      Sprzątanie wileńskich cmentarzy przed świętem 1 listopada  klasy 6c i 6d połączyły  z  ich poznaniem. Wybrany został wojskowy cmentarz na  Antokolu i cmentarz przy kościele św. Piotra i Pawła. Niektórzy uczniowie na tych cmentarzach byli po raz pierwszy. Cmentarz wojskowy uzmysłowił młodzieży, że wszystko, co ludzi dzieli znika po ich odejściu.
       Po przejściu obok grobów legionistów, żołnierzy  z I wojny światowej (niemieckich, rosyjskich), uczniowie dotarli na Górkę Literacką, gdzie spoczywają znani i zasłużeni  literaci oraz ludzie sztuki.
      Dalej  przeszli tam,  gdzie spoczywają żołnierze z II wojny Światowej oraz żołnierze wojsk Napoleońskich. Zwiedzanie cmentarza młodzież zakończyła w miejscu pamięci osób poległych za wolność Litwy w 1991 r. Potem czekała tylko praca przy sprzątaniu cmentarza. Pogoda dopisała, humory także.