Święto wileńskich szkół

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

W dniu 12 listopada bieżącego roku uczniowie klas 6a, 6b, 6c, 7c wraz z rodzicami i nauczycielką K. Kitkowską uczestniczyli w Święcie wileńskich szkół („Vilniaus mokyklų šventė“), organizowanym po raz pierwszy przez biuro zdrowia publicznego wraz z instytucją publiczną "Sport i rekreacja"(Sportima) i „Zdrowe miasto”.

Impreza obejmowała sztuki walki, strzelectwo, łucznictwo, baseball, podstawy dyskgolfu. Uczestnicząc w zajęciach uczniowie pokazali umiejętności w zespole, nauczyli się, od czego zacząć uprawiać konkretny sport i jak bezpiecznie uprawiać ten sport. Podczas aktywnej przerwy nasi uczniowie próbowali bitew łuczniczych, dmuchanych zabaw, bawili się i energicznie wspinali na trampolinie, a także bardzo aktywnie uczestniczyli w kulminacyjnym wydarzeniu – masowej szkolnej gimnastyce, która odbyła się ze słynnymi didżejami kraju. Organizatorzy przygotowali uczniom zdrowe przekąski i napoje.

Święto szkół wileńskich stało się doskonałą okazją do obejrzenia, spróbowania i wyboru.

Nauczycielka wychowania fizycznego Karolina Kitkowska