Święto „Pasowanie na czytelnika“

Aktualia

         Uczniowie klasy 1B (nauczycielka I.Więckiewicz) wzięli udział w Święcie „Pasowanie na Czytelnika“. Impreza ta miała charakter zabawy w towarzystwie pięknych i mądrych wróżek Róży i Słoneczka (w ich role wcieliły się uczennice klasy 5B Aurelia Korenikowa i Małgorzata Patrycja Minkiel), które chciały sprawdzić umiejętności czytelnicze i gramatyczne uczniów tej klasy.
       Dzieci zostały podzielone na cztery grupy: A, B, C, i D, które rywalizowały ze sobą w konkursach. Zadania nie były łatwe, ponieważ trzeba było wykazać się wiedzą zdobytą w ciągu całego roku szkolnego. Należało rozwiązać krzyżówkę, przeczytać tekst i odpowiedzieć na pytania, ułożyć zdanie z rozsypanek oraz policzyć ilość wyrazów w zdaniu.
      Na zakończenie wróżki ogłosiły wyniki konkursów, które bardzo ucieszyły  uczniów. Okazało się, że wszyscy uczestnicy spisali się wspaniale! W nagrodę za to czekała na nich niespodzianka- wróżki Różka i Słoneczko wręczyły każdemu uczniowi dyplom potwierdzający pasowanie na Prawdziwego Czytelnika oraz przepiękny zbiór bajek. Uwieńczeniem święta była słodka uczta przygotowana przez rodziców. Najwięcej emocji budził duży i smaczny tort w kształcie książki.                                                                 
      Uczniowie klasy 1B zapewnili, że będą długo pamiętali o tym święcie i przysiędze, którą złożyli w tym dniu. Obiecali, że odtąd książka będzie ich Najwierniejszym Przyjacielem!