Święto „Pasowanie na czytelnika“

Aktualia

W dniu 19 kwietnia uczniowie klasy 1b (nauczycielka I. Więckiewicz) wzięli udział w Święcie "Pasowanie na Czytelnika". Święto to miało charakter zabawy w towarzystwie pięknych i mądrych wróżek, które przyleciały z Krainy Bajek. Chciały sprawdzić umiejętności czytelnicze i gramatyczne uczniów tej klasy.

Dzieci zostały podzielone na pięć grup. Każda grupa przedstawiała jedną z bajek. Dzieci w grupach wykonywały wspólnie zadania na różne tematy. Po wykonaniu zadań na dzieci czekała zabawa z wróżkami. Uczniowie klasy 1b złożyli przysięgę na Prawdziwego Czytelnika, a wróżki wręczyły każdemu uczniowi dyplom oraz przepiękny zbiór bajek. Uwieńczeniem święta była słodka uczta przygotowana przez rodziców.

Uczniowie klasy 1b zapewnili, że będą długo pamiętali o święcie i przysiędze, którą złożyli w tym dniu. Obiecali, że odtąd książka będzie ich Najwierniejszym Przyjacielem!