Święto Niepodległości Litwy

13 lutego uczniowie naszego progimnazjum złożyli Litwie z okazji Święta Niepodległości wspaniały wieniec życzeń.
“Litwa jest jak wielki kwitnący sad…” – rozpoczęły prowadzące koncert Ewa oraz Beata.  Tę myśl płynącą z głębi serca przekazywał każdy uczestnik koncertu. Małe tancerki wykonały piękny taniec „Nocne kwiatki”, chór 5f klasy zaśpiewał piosenkę liryczną „Narysuję Litwę”, zaś uczniowie klas ósmych wykonali pieśń ludową. Zadźwięczały wiersze, w których słowami niczym cudownymi kwiatami ubarwiono przytulny ogród dziecięcej duszy: tu mieszkam, tu spacerują moi rodzice, tu w trelach ptaków brzmią echa głosów naszych przodków. „Jak to dobrze, że żyję na tym świecie” – zabrzmiały słowa Aurelii, uczennicy klasy pierwszej.
Koncert zwieńczyła pieśń „Mūsų dienos kaip šventė“, podczas której ósmoklasiści tańczyli z żółto-zielono-czerwonymi wstążkami, tworząc powiewającą flagę państwową.
Mój sadzie, nasza Litwo… Jesteś tak niewielka, a tyle przyjaciół i kochających serc mieścisz w sobie…

Święto wraz z uczniami przygotowały panie J. Blaževič, E. Gerulaitienė, N. Januševičienė, L. Mažeikienė, J. Steiblienė,  A. Šilanskienė, K. Kitkowska,  A. Rogielewicz,  A. Judycka, J. Krušinskaitė.